9.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » асанж
Свет

Асанж и неговата вереница денеска ќе се венчаат во затвор

M T
Коосновачот на Викиликс, Џулијан Асанж и неговата свршеница Стела Морис, која е и негова адвокатка, денеска ќе се венчаат во затворот Белмарш во Лондон. Поддржувачите...
Свет

Британскиот суд одлучи дека Асанж може да биде екстрадиран во САД

M T
Британскиот Апелационен суд денеска ја промени пресудата на понискиот суд и ја отвори вратата за екстрадиција на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, во САД. Судот...