17.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » армагедон
CentarБизнисСвет

Ризично сценарио: САД се финансиски загрозени од Армагедон

M T
Ризичното сценарио се преиспитува. Ако Конгресот не го зголеми ограничувањето за федерално задолжување, федералната влада најверојатно ќе остане без пари и итни средства следниот месец,...