6.8 C
Скопје
9. декември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : антиваксер

Коронавирус Свет Мозаик

Дали сте антиваксер? Одлично, само пријавете се за да се откажете од интензивна

M T
Системот е виновен што со години не се промовира вакцинација. Образовниот систем, јавно здравствениот систем, училишниот систем … Епидемиологот Марио Парчина, клинички микробиолог и епидемиолог,...
Коронавирус Свет

Папата за кардиналот антиваксер кој заврши во болница: Тоа е иронијата на животот

M T
Папата Франциск зборуваше за отпорот што постои во црквата за вакцините против коронавирусот. За кардиналот антиваксер кој заврши во болница, вели: „Тоа е иронијата на...