15.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » антилопа
СВЕТМОЗАИК

Антилопа уби вработен во зоолошка градина во Шведска

M T
Зоолошката градина во Шведска вчера мораше привремено да ги затвори вратите откако еден од нејзините вработени беше убиен од антилопа, објавија локалните медиуми. Човекот, кој...