Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : американци

Коронавирус Свет Мозаик

ПОВТОРНО ПРАЗНИ ПОЛИЦИ: Дали Американците повторно натрупаа тоалетна хартија?

M T
Американскиот малопродажен ланец Costco враќа привремени ограничувања за купување на некои артикли во своите магацини. Причината е што делта сојот продолжува да се шири низ...
Свет

Талибанците ги бројат жртвите – загубивме повеќе луѓе од Американците

M T
Најмалку 13 американски војници и 90 цивили загинаа синоќа во две експлозии пред аеродромот во Кабул. Најмалку 28 припадници на талибанците загинаа во бомбашките напади...
Свет

Американците мора да си заминат на време, порача талибански лидер

M T
Талибанскиот лидер Мохамед Наим рече дека нивната главна цел е мирно да ги решат сите проблеми, но дека Американците мора да го напуштат теренот на...
Коронавирус Свет

Американците да не патуваат во Грција поради ризикот од Ковид-19, предупреди Центaрот за превенција од болести

M T
Американскиот Центар за контрола и превенција на болести (ЦДЦ) ги предупреди американските граѓани да не патуваат во голем број земји поради зголемениот број на заразени...