16.8 C
Скопје
22. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » амбасада
СВЕТ

По Италија и Шпанија повторно ќе ја отвори амбасадата во Киев

M T
Шпанија во наредните денови повторно ќе ја отвори амбасадата во Киев, изјави денеска премиерот Педро Санчез во интервју. Шпанската амбасада во главниот град на Украина...
СВЕТ

Рускиот амбасадор во Букурешт: Амбасадата доби закани за бомби, атмосферата е тензична

M T
Руската амбасада во Букурешт добила закани за бомба, изјави рускиот амбасадор во Романија, Валериј Кузмин. Според дипломатот, во Романија постепено се развива „многу напната“ атмосфера....
СВЕТИЗБОР

САД ги повика семејствата на претставниците на амбасадата во Белорусија да ја напуштат земјата

M T
СAД денеска им наредија на членовите на семејствата на претставниците на американската влада во Белорусија да ја напуштат земјата. Тие претходно издадоа предупредување да не...
СВЕТ

Британците оставиле контакти на авганистанските сојузници во амбасадата, сега таму се Талибанците

M T
Персоналот на британското Министерство за надворешни работи оставило документи со податоци за контакт на Авганистанците кои работат за нив расфрлани на теренот во кругот на...