Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : алјаска

Свет ТОП ВЕСТИ

Земјотрес со јачина од 8 степени по Рихтер ја погоди Алјаска, издадено предупредување за цунами

M T
Земјотрес со јачина од 8,2 степени според Рихтер се случи во близина на Алјаска, а издадено е предупредување за цунами за Северните Маријански острови и...
Свет

Човек цела недела се борел со гризли во оддалечен камп на Алјаска

M T
Човек бил спасен на Алјаска откако, според неговите тврдења, речиси една недела одбивал напади на мечки во далечен рударски камп. Службеници од американската крајбрежна стража...