9.8 C
Скопје
6. декември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Алексеј Навални

Tag : Алексеј Навални

Свет

Навални: Герхард Шредер е платен од Путин

CENTAR MKD
Рускиот опозиционер Алексеј Навални остро го нападна поранешниот германски канцелар Герхард Шредер, тврдејќи дека е платен од претседателот на Русија. „Шредер е платен од Путин....
Свет Во тренд...

Навални излезе од болница

CENTAR MKD
Рускиот опозиционер Алексеј Навални вчера излезе од болницата „Шарите“ во Берлин. „Алексеј Навални вчера е отпуштен од интензивна нега. Навални се лекуваше 32 дена, од...