32.8 C
Скопје
29. јуни 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » александар лукашенко
Свет

Повеќе од 400 лица приведени на протестите во Белорусија

CENTAR MKD
Околу 442 лица беа приведени во неделата во Белорусија за кршење на законот за масовни настани, од кои 266 во Минск, соопшти денеска белоруското Министерство...