14.8 C
Скопје
3. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » алармантни бројки
КоронавирусCentarВо тренд...

Алармантно: Дури 42,65 отсто од тестираните во последниот ден имале коронавирус – Следи ли полициски час?

CENTAR MKD
Дури 42,65 отсто од тестираните во вчерашниот ден имале коронавирус, покажуваат најновите статистики на Институтот за јавно здравје. Денеска беа регистрирани 565 новозаразени од направени...