19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Ал Масри
Свет

Еден од водачите на Ал Каеда е убиен во Авганистан

CENTAR MKD
Авганистанските безбедносни сили го убија Абу Мухсин ал-Масри, еден од водачите на Ал Каеда, кој се наоѓа на списокот на најбарани терористи на ФБИ. Информацијата...