Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : ал каеда

Свет

Ал каеда им се придружи на талибанците

M T
Авганистанското движење за отпор во провинцијата Паншир објави дека терористичката организација Ал каеда им се приклучила на талибанците. „Ал каеда им се придружи на талибанците...