21.8 C
Скопје
23. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » активист
СВЕТ

Активистот за човекови права Осман Кавала осуден на доживотен затвор

M T
Турскиот суд го осуди на доживотен затвор бизнисменот и борец за човекови права Осман Кавала. Тој беше прогласен за виновен за обид за соборување на...