Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : актерка

Centar Свет Showbiz

„Не ми останува многу време, знам во што сакам да ме закопаат“ ѕвездата на Беверли Хилс има терминален карцином

M T
На американската актерка Шенон Доерти (50), најпозната по улогата на Бренда во серијата „Беверли Хилс“ и серијата „Шарми“, во 2015 година и беше дијагностициран рак...