11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » адвокати
Свет

Адвокати во САД поднесоа тужба против „Гугл“ поради Андроид

M T
Група од 37 американски адвокати од САД поднесе тужба против „Гугл“, тврдејќи дека инсталирањето на Андроид во мобилни уреди ја ограничува конкуренцијата и ги крши...