26.8 C
Скопје
16. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » 700 починати
Коронавирус Македонија

Од почетокот на пандемијата во Македонија починаа 700 лица

CENTAR MKD
Од почетокот на пандемијата досега починаа 700 лица, откако вчера беше потврдена смртта на уште 7 пациенти. Меѓу починатите вчера имаше и 23-годишник од Свети...