26.8 C
Скопје
16. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » 7 починати
Коронавирус Македонија Во тренд...

Дури 7 починати и само 45 новозаразени од коронавирус во Македонија – Направени биле 552 тестови

CENTAR MKD
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 552 тестирања, а регистрирани се 45 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-10, Куманово-4, Штип-1,...