26.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » 5G мрежа
СветТехнологија

Во Кина бројот на корисници на 5G мрежата достигна 450 милиони

M T
Во Кина бројот на корисници на 5G мрежата достигна 450 милиони. Објавените податоци покажуваат дека околу 450 милиони луѓе во Кина користеле 5G барем еднаш,...