5.8 C
Скопје
4. март 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » ВЕСТИ

Category : ВЕСТИ

МОЗАИКВЕСТИ

ПРИВЛЕКУВА ЛОША ЕНЕРГИЈА: Пет работи што не треба да ги подарите за Нова Година

CENTAR MKD
Кога одите во шопинг за подароци за саканите, не заборавајте дека има работи за кои се верува дека не треба да им ги подарите, бидејќи...
МОЗАИКВЕСТИ

Сезоната за празнични подароци започнува, а ова се идеалните подароци за секој од хороскопските знаци

CENTAR MKD
Доаѓа празничната сезона, а не сте сигурни што да им подарите на вашите најблиски? Можеби толкувањето на хороскопските знаци може да ви помогне да донесете...
МОЗАИКВЕСТИ

Дали сакате 2024 година да ви биде посреќна? – Само сменете ги ОВИЕ ПЕТ РАБОТИ

CENTAR MKD
Новата година е зад аголот, а со неа доаѓаат и новогодишните одлуки кои би го промениле вашиот живот на подобро. Сепак, секоја година носиме слични...
МОЗАИКВЕСТИ

Дечко ја оставил девојката поради новогодишен подарок: „Ова е навистина евтин потег“

CENTAR MKD
Реакцијата која ја добила од партнерот била неочекувана. Празниците се синоним за семејни собири и подароци кои ги разменуваме со драги луѓе. На многумина им...
МОЗАИКВЕСТИ

Совети кои ќе ви значат: Еве што да направите ако автомобилот ви заглави во снегот

CENTAR MKD
Зимата доцна ни тропна на вратата, но овие совети ќе ни олеснат да се грижиме за нашите четири тркала. за почеток, задолжително поставете триаголник за...
КУЈНАВЕСТИ

Највкусна кога ќе преноќи: Рецепт за розен торта

CENTAR MKD
Иако подготовката на розен торта е малку понапорна поради кората, тоа не значи дека треба да се откажете од уживањето во овој десерт, бидејќи во...