20.8 C
Скопје
24. јули 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Личност на годината - 2018 Македонија Во тренд...

Митко Јанчев – политичар на годината

CENTAR MKD
Градоначалникот Митко Јанчев и екс потпретседател на ВМРО ДПМНЕ е избран од редакцијата на Centar.mk за политичар на годината. Јанчев се смета за еден од...
Личност на годината - 2018 Македонија Во тренд...

Петре Шилегов е Градоначалник на годината во Македонија

CENTAR MKD
Градоначалникот на град Скопје Петре Шилегов е избран од редакцијата на Centar.mk за Градоначалник на годината. Ваквата одлука се должи на неговите активности за враќање...
Личност на годината - 2018 Бизнис Во тренд...

Живко Мукаетов – Бизнисмен на годината

CENTAR MKD
Првиот човек на Алкалоид, Живко Мукаетов е избор на редакцијата на Centar.mk за Бизнисмен на годината. Мукаетов е еден од најуспешните менаџери во Македонија, а...
Личност на годината - 2018 Македонија ТОП ВЕСТИ

Зоран Заев – личност на годината во Македонија

CENTAR MKD
Редакцијата на новинската агенција Centar.mk го избра премиерот Зоран Заев за личност на 2018. во Македонија. Македонскиот премиер Зоран Заев во 2018-та година го направи...
Личност на годината - 2018 Македонија ТОП ВЕСТИ

Александар Кирацовски – Пратеник на годината

CENTAR MKD
Александар Кирацовски е избран за Пратеник на годината од редакцијата на новинската агенција Centar.mk. Кирацовски во 2018-тата година беше нај-активниот пратеник, постојано меѓу граѓаните. Еден...
Личност на годината - 2018 ТОП ВЕСТИ

Отец Пимен – Обединувач на годината

CENTAR MKD
Редакцијата на Centar.mk го избра Отец Пимен, митрополит европски на Македонската Православна Црква за Обединувач на годината. Отец Пимен важи за личност која ги зближи...
Личност на годината - 2018 Македонија ТОП ВЕСТИ

Оливер Спасовски – министер на годината

CENTAR MKD
Редакцијата на Centar.mk го избра првиот човек на македонската полиција, Оливер Спасовски за министер на годината. Од тврдина од која доаѓаше злото направи полиција сервис...