21.8 C
Скопје
24. јули 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МЕТЕОCENTARМАКЕДОНИЈА

ЧУВАЈТЕ СЕ ОД ВИСОКИТЕ ТЕМПЕРАТУРИ: Синоптичарите излегоа со прогноза – Какво ќе биде времето?

Сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. UV=9

Во Скопје претежно сончево и топло со слаб до умерен ветер од југоисточен правец.