20.8 C
Скопје
21. јули 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Коце Трајановски нов директор на Државни патишта

Коце Трајановски е назначен од Владата за нов директор на Јавното претпријатие за државни патишта.

Трајановски доаѓа на функцијата на местото на Ејуп Рустеми.

Трајановски е поранешен градоначалник на Скопје и на општина Гази Баба./Извор:Makfax