24.8 C
Скопје
13. јули 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Претежно сончево и топло со мала до умерена облачност, температурата ќе се искачи до 36 степени

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне, претежно во планинските подрачја ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи.

Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност.

Вредноста на ултравиолетово зрачење (УВ) ќе биде 7.

Минималната температура ќе се движи во интервал од 10 до 19°C, а максималната од 27 до 36°C./Извор:Makfax