21.8 C
Скопје
24. јули 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Дете осомничено за кражба – пронајдени пари и телефон за кои постои сомнение дека потекнуваат од кривично дело

На 14.06.2024 во 09.00 часот во СВР Велес, во присуство на старател, бил извршен службен разговор со малолетник од Велес.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени пари во разлицни апоени и мобилен телефон за кои постои сомнение дека потекнуваат од кривично дело „кражба“. За настанот бил известен јавен обвинител и по негово документирање ќе следува соодветен поднесок, соопшти МВР.