35.8 C
Скопје
21. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Малолетник со мотоцикл прегази 81-годишник

Вчера во 09.18 часот во СВР Битола било пријавено дека на крстосница од ул.„Добривоје Радосављевиќ“ и ул.„Рузвелтова’’ во Битола, мотоцикл со битолски регистарски ознаки, управуван од малолетник од Битола, удрил во пешакот Б.Б.(81) од Битола.

Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Клиничка болница Битола.

Увидот на местото извршила увидна екипа на СВР Битола./Извор:Makfax