29.8 C
Скопје
13. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МЕТЕОCENTARМАКЕДОНИЈА

Синоптичарите излегоа со најнова прогноза – Какво ќе биде времето?

Сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне ќе има изолирана појава на локален пороен дожд и грмежи.

Во Скопје сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец.