18.8 C
Скопје
16. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Неколкумина искасани од кучиња скитници

На 04.06.2024 во 15.30 часот во Полициското одделение Петровец, А.Н.(42) од с.Катланово, скопско, пријавил дека во село Катланово, неговата малолетна ќерка била касната од куче скитник.

На 04.06.2024 во 15.30 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, Д.Л.(54) од Скопје пријавил дека на ул.„Лука Геров“ во Скопје бил каснат од куче скитник.

На 04.06.2024 во 14.30 часот во Полициската станица Центар, Д.В.(19) од с.Јурумлери, скопско, пријавил дека на ул.„Св.Кирил и Методиј“ во Скопје бил каснат од куче скитник.