35.8 C
Скопје
21. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ЛОКАЛНО

Без струја утре делови од Волково и Радишани

ЕВН Македонија АД извести дека н 3 јуни ( понеделник ) без електрична енергија ќе останат:

– во периодот од 09.00 до 15.00 часот, корисниците од Волково лоцирани на потегот од кружниот тек кон село Кучково. (општина Ѓорче Петров )

– во периодот од 11.00 до 13.00 часот, корисниците од ул. Ѓоре Ѓоревски, лоцирани на третиот влез во населба Радишани. (општина Бутел )/Извор:Makfax