18.8 C
Скопје
16. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МЕТЕОCENTARМАКЕДОНИЈА

Синоптичарите излегоа со прогноза – Какво ќе биде времето?

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Попладне во планинските подрачја ќе има услови за краткотраен пороен дожд. UV=6

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од јужен правец.