24.8 C
Скопје
21. јули 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Седум бебиња загинаа во голем пожар во болница во источниот дел на Њу Делхи

Седум бебиња загинаа во голем пожар во болница во источниот дел на Њу Делхи, а пет се спасени и префрлени во друга болница, соопштија денеска локалните власти.

Сопственикот на болницата за бебиња во која избувна пожарот во саботата е во бегство, соопшти полицијата.

Како што пренесе Тајмс оф Индија, пожарот е ставен под контрола, а истрагата за причините за несреќата е во тек./Извор:Makfax