35.8 C
Скопје
21. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ЛОКАЛНО

Делови од општина Карпош денеска без струја

ЕВН Македонија АД известува дека денеска без електрична енергија ќе останат делови од општина Карпош.

· во пеиодот од 09.00 до 15.00 часот дел од корисниците во село Горно Нерези во општина Карпош.

· во периодот од 09.00 до 14.00 часот корисниците од дел од улицата Ринхини и улицата Езерци – населба Влае во општина Карпош./Извор:Makfax