30.8 C
Скопје
13. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Трагедија ја потресе Македонија: Почина 14 годишно дете, откако му се слошило

Според полициски информации, во битолската полиција од брза помош било пријавено дека вчера околу 15 часот и 30 минути во селото Крстоар, битолско, му се слошило на 14 годишно дете и паднало.

Момчето било пренесено во болница, но лекарот констатирал смрт.

Телото на детето е дадено на обдукција по наредба на јавен обвинител.