18.8 C
Скопје
16. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Неколкумина искасани од кучиња скитници, скопјанец паднал при што се здобил и со други повреди

На 10.05.2024 во 15.15 часот во Полициската станица Аеродром Р.А.(81) од Скопје пријавил дека на бул.„Јане Сандански“ во Скопје, бил каснат од куче скитник, по што паднал и се здобил со повреди.

На 10.05.2024 во 20.00 часот во Полициската станица Гази Баба А.Г.(30) од Скопје пријавила дека на ул.„Анри Барбис“ во Скопје, била касната од куче.

На 10.05.2024 во 18.00 часот во Полициското одделение Сарај Е.Р.(23) од с.Чајлане,скопско пријавил дека во селото неговиот малолетен син бил каснат од куче скитник.