4.8 C
Скопје
19. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Хороскопски знаци кои не можат да бидат сами: мора да се во врска

Некои од нас уживаат во партнерствата, додека некои уживаат во самотија. Хороскопските знаци кои не можат да бидат сами едноставно се под стрес доколку немаат партнер.

Одредени знаци на Зодијакот ја сакаат слободата, но од друга страна има и такви кои не можат сами да замислат да го поминат животот.

Одредени хороскопски знаци се чувствуваат најисполнето кога имаат со кого да се разбудат и да гледаат филмови и да уживаат во долгите прошетки.

Бик
Биковите ретко се чувствуваат комплетни додека не ја најдат својата друга половина. Како знак со кој владее Венера, тие фантазираат за први состаноци, романтични вечери и заљубување до уши. Доколку телефонот не им ѕвони од постојани пораки, ќе паднат во длабока јама на досада и очај. Ќе изгледа како бојата да исчезнала од нивните животи. Нивната цел е да пронајдат добар долгорочен партнер за да можат да се населат во рутина која им е многу удобна. Тие копнеат за стабилност.

Рак
Ракот е управуван од Месечината, која ја отелотворува безбедноста на сите полиња, вклучувајќи ја и емоционалната сигурност. Овој емпатичен знак сака да се грижи за другите, но во исто време сака да се грижат и за него. Потребна им е стабилност и леснотија во врската, па често се чувствуваат изгубено и сакаат да талкаат во темнина кога се слободни. Ќе вложат многу енергија за да најдат некој со кого сакаат да си направат гнездо. Сакаат да планираат забавни состаноци и мали изненадувања. Тие секогаш имаат слатки начини да покажат дека се грижат.

Вага
Вагите се под голем стрес кога се слободни. Тие се толку желни да имаат партнер што се знае дека се допишуваат со други, дури и кога се на состанок. Ако видат дека одредена врска не оди никаде, нивниот ум ќе се сврти кон следното нешто. Некои дури би се задоволиле со драматична врска наспроти мирот во сингл живот, се додека имаат со кого да разговараат. Тие имаат и природна моќ на флертување. Сакаат љубов, но копнеат и за внимание.