4.8 C
Скопје
19. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ЛОКАЛНО

Без струја делови од Чаир и Аеродром

Без електрична енергија од 8:30 до 13 часот ќе останат дел од корисниците лоцирани на улиците „Златарска“„, Кујунџиска“ и објектите околу џамијата „,Араста“ во Стара скопска чаршија.

Во периодот од 8:30 до 15 часот без струја ќе бидат дел од корисниците од улицата „Божидар Рајковиќ“ во населба Лисиче.

Според Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, прекините се поради технички зафати во електродистрибутивната мрежа.