12.8 C
Скопје
16. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МЕТЕОCENTARМАКЕДОНИЈА

Дождливо и тмурно време, па нова промена – Детална прогноза за деновите што следуваат

Во следните денови наутро ќе биде свежо и ќе се задржи променливо облачно време со повремен дожд. Во петок и за време на викендот условите за врнежи ќе се намалат и ќе има повеќе сончеви периоди.

Прогноза за 14.03.2024
Минимална температура: -1°C до 7°C
Максимална температура: 10°C до 17°C

Променливо облачно со сончеви периоди. Попладне претежно во планинските региони ќе има слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, поизразен долж Повардарието.

Прогноза за 15.03.2024
Минимална температура: -2°C до 6°C
Максимална температура: 11°C до 18°C

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Прогноза за 16.03.2024
Минимална температура: -1°C до 7°C
Максимална температура: 12°C до 17°C

Умерено до значително облачно. Ќе дува слаб ветер претежно од јужен правец.

Спонзорирано: