11.8 C
Скопје
24. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

На сила влегле во поштата во Радуша и претурале

Вчера во 12.30 часот во Полициското одделение Сарај, вработен во поштата во с.Радуша, скопско, пријавил дека со употреба на сила било влезено во поштата и било извршено претурање.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат надлежните.

Спонзорирано: