5.8 C
Скопје
4. март 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Почината жена пронајдена во нејзиниот дом во Струга

Завчера вo 17.10 часот во Полициската станица Струга било пријавено дека во домот во кој живеела во Струга била пронајдена почината П.А.(73) од Струга.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без видливи траги на насилство.

Увид извршила екипа од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга, соопшти полицијата.

По наредба на јавен обвинител телото на починатата било дадено на обдукција.