5.8 C
Скопје
4. март 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Подгответе се, лоши вести: На овие три хороскопски знаци им претстои тежок период до 19 февруари

Три хороскопски знаци до 19 февруари ќе имаат впечаток дека животот им се превртел наопаку. Односите нема да бидат како што треба, ќе има премногу работа, а малку или без енергија. Но, не очајувајте, едноставно имате лош период според астролозите – хороскопот открива кому се се менува од 19 февруари!

Вага
Хороскопот за Вага до 19 февруари предвидува многу работа. Ти наплатија нешто што навистина не го сметаш за твоја работа, а воопшто не ти се допаѓа и не се чувствуваш доволно удобно да го споделиш. Не се обесхрабрувајте и искористете го ова како лекција и можност за подобрување. Работа секогаш ќе има, а моментите во кои блескаме, дури и кога на нашите плеќи има повеќе отколку што очекувавме, се можност некој да не забележи и награди. Веќе од 19 февруари очекувајте подобрување!

Стрелец
Како сите ваши реакции да се претерани, и како да не можете да најдете заеднички јазик со никого. Хороскопот за Стрелец до 19 февруари предвидува големи тешкотии во комуникацијата, па затоа најдобро е да внимавате на секој збор што ќе го изговорите. Добра вежба за вас ќе биде да испраќате пораки на луѓето наместо брзо да разговарате со нив – подобро ќе можете да размислите што сакате да им кажете. По 19 февруари, вашиот шарм, харизма и комуникациски вештини се повторно на отворено!

Водолија
Хороскопот за Водолија предвидува пад на енергијата – се чувствувате како предолго да сте на едно место, дека сте кожуркале и дека нема радост во вашето понатамошно патување. Секако, не е се така црно, астролозите најавуваат период во кој ќе се преиспитате што навистина ви недостасува. Но, до 19 февруари, ќе се чувствувате како да сакате да скокнете од вашата кожа ако не работите активно да откриете што навистина ве мачи. Понекогаш маскираме проблем кој не сакаме да си го признаеме со создавање на уште два проблема кои полесно се решаваат. Не дозволувајте тој импулс да ве повлече надолу.