5.8 C
Скопје
4. март 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Украинки ограбени во стан во Скопје: ги нападнале и им украле пари и мобилни телефони

Вчера околу 21.00 часот во СВР Скопје, И.Р.(39) и Т.Л(35), двете од Украина со престој во Скопје, пријавиле дека во домот во кој престојувале на подрачје на Центар две лица со употреба на физичка сила и закана им одзеле пари, мобилни телефони и други предмети. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопшти МВР.