5.8 C
Скопје
27. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Кривична против тројца малолетници, во Гази Баба со закана одзеле пари од малолетник

СВР Скопје поднесе кривична пријава против тројца малолетници од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“, извести МВР.

– На 27.08.2023 на подрачјето на Гази Баба, пријавените со закана нож одзеле пари од малолетник од Скопје, соопшти МВР.