20.8 C
Скопје
25. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Месечината влезе во Риби: емоционалност и интуиција – 3 знаци треба да се подготват за промени

Месечината, планетата што открива како емотивно реагираме на нештата што се случуваат во нашите животи, влезе во Риби, каде што носи позитивен пресврт за Рибите, Ракот и за Шкорпијата.

Месечината во Риби е астролошка положба што со себе носи длабока емотивност, имагинација и интуитивност. Рибите како знак се карактеризираат со чувствителност, суптилност и склоност кон мечтаење, а кога Месечината, симболот на нашата емотивна природа, е во овој знак, овие квалитети стануваат уште поизразени.

Овие луѓе често имаат исклучително развиена интуиција и способност да ги чувствуваат емоциите на другите. Нивната чувствителност често може да ги направи многу сочувствителни и сочувствителни кон сите околу нив. Месечината во Риби носи длабока врска со уметноста, имагинација што често ги наведува да создаваат или да се изразат преку уметнички канали. Сепак, оваа позиција може да донесе и предизвици.

Понекогаш, прекумерната чувствителност може да ги натера да се чувствуваат преоптоварени со емоции или да го отежне поставувањето граници. Исто така, тие може да имаат тенденција да се повлечат во себе или да избегаат од реалноста кога ќе се соочат со тешкотии.

Месечината во Риби ја поттикнува потребата за длабока духовност и барање смисла во животот. Овие поединци често имаат силна потреба да се поврзат со нешто поголемо од себе, без разлика дали преку медитација, духовна пракса или преку уметноста што ја создаваат.

Во суштина Месечината во Риби носи исклучителна чувствителност, емпатија и имагинација, но може да донесе и потреба за рамнотежа помеѓу реалноста и светот на нечии чувства и имагинација.

Месечината во Риби носи добар ден за Рибите, Раковите и за Шкорпиите. Од друга страна, тоа нема да ги задоволи Стрелците, Девицата и Близнаците.