1.8 C
Скопје
11. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
dozd
МЕТЕОCENTARМАКЕДОНИЈА

ДОАЃААТ ОБИЛНИ ВРНЕЖИ ОД ДОЖД И НОВО ИЗНЕНАДУВАЊЕ СО ВРЕМЕТО – Метеоцентар со детална прогноза за следните денови

Во следните денови по одделни котлини ќе има појава на утринска магла или ниска облачност. Утре кон крајот на денот најпрвин во западните делови и во среда, преку денот наместа ќе има повремени врнежи од дожд кои понекаде ќе продолжат и во ноќта кон четврток. Утринската температура до среда ќе биде во постепен пораст, а потоа во благо опаѓање.

Прогноза за 22.11.2023
Минимална температура: 5°C до 9°C
Максимална температура: 10°C до 14°C

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Попладне ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, кој кон крајот на денот ќе засилува.

Прогноза за 23.11.2023
Минимална температура: 3°C до 9°C
Максимална температура: 8°C до 13°C

Променливо облачно со услови за слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Прогноза за 24.11.2023
Минимална температура: 1°C до 7°C
Максимална температура: 9°C до 15°C

Претпладне по котлините со магла или ниска облачност. Во текот на денот променливо облачно со слаб ветер од југозападен правец.