10.8 C
Скопје
3. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Многу нови случаи на искасани од кучиња скитници – полицијата соопшти детали

На 09.11.2023 во 14.00 часот во Полициското Одделение Ропотово, И.А.(56) од с.Црнилиште, Општина Долнени пријавил дека во с.Црнилиште бил каснат од куче скитник.

На 09.11.2023 во 12.30 часот во СВР Куманово, М.Т. (77) од Куманово пријавил дека на улицата „Димитар Влахов“ во Куманово бил каснат од куче скитник.

На 09.11.2023 во 22.30 часот во Полициската станица Гази Баба, А.Ј.(36) од Скопје пријавила дека на ул.„Коце Металец“ била касната од куче скитник.

На 09.11.2023 во 10.45 часот во СВР Битола, Д.В.(66) од Битола пријавила дека на ул.„Партизанска‘‘ нејзиниот син бил каснат од куче скитник.

На 09.11.2023 во 09.50 часот во Полициската станица Карпош, Р.М.(27) од Берово пријавил дека во кругот на касарна „Илинден“, на бул.„Никола Карев“, бил каснат од куче скитник.

На 09.11.2023 во 17.30 часот во СВР Тетово, Н.Ш.(46) од Гостивар пријавил дека на улица „Живко Брајковски“ во Гостивар неговата малолетна ќерка била касната од куче скитник.