4.8 C
Скопје
28. ноември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
dozd
+МЕТЕОCENTARМАКЕДОНИЈА

Синоптичарите излегоа со прогноза – Какво ќе биде времето?

Oблачно и посвежо со врнежи од дожд, наместа пообилни, особено претпладне. Врнежите во источните делови повремено ќе бидат поројни и проследени со грмежи, локално со услови за краткотрајно невреме. Ќе дува слаб до умерен, повремено засилен ветер претежно од југозападен правец.

Во Скопје облачно со повремени врнежи од дожд, кои попладне ќе престануваат. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.