10.8 C
Скопје
3. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Повторно голем број на искасани од кучиња скитници: Само во утринскиот билтен пријавени три случаи

На 03.11.2023 во 20.50 часот во Полициската станица Бит Пазар, Д.Ф.(32) од Скопје пријавил дека на ул.„Ордан Чопела“ бил каснат од куче скитник.

На 03.11.2023 во 20.30 часот во Полициската станица Аеродром, А.Ѓ.(41) од Скопје пријавила дека на кеј на реката Вардар била касната од куче скитник.

На 03.11.2023 во 20.00 часот во Полициската станица Гази Баба, Б.З.(39) од Скопје, пријавила дека на кеј на реката Вардар нејзиниот малолетен син бил каснат од куче скитник.