-1.2 C
Скопје
10. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ЛОКАЛНО

Без струја дел од општина Карпош

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЕВН – Скопје, информираше дека, поради технички зафати во електро дистрибутивната мрежа, без електрична енергија ќе остане дел од општина Карпош.

Од 09:00 до 10:00 часот, корисниците од дел од улицата Драган Спиркоски Максо (по старо Скупи крак 3а ) во општина Карпош ќе немаат струја.