4.8 C
Скопје
7. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Хороскоп за 30-ти октомври 2023

Овен (21 март – 19 април): Денес се чувствувате особено авантуристички, Овен. Одличен ден е да пробате нешто ново и возбудливо. Верувајте им на вашите инстинкти и преземете водство во сите предизвици што ќе ви се појават.

Бик (20.04 – 20.05): Денес би можеле да најдете утеха во вашата секојдневна рутина. Фокусирајте се на вашите практични цели и уживајте во релаксација. Почестете се со нешто утешно.

Близнаци (21.05 – 20.06): Вашата социјална страна е во центарот на вниманието, Близнаци. Ден е за поврзување со пријателите и уживање во интересни разговори. Вашата брза духовитост и шарм ќе блеснат денес.

Рак (21.06 – 22.07): Прифатете ја вашата негувачка страна, Рак. Поминете време со саканите и покажете ја вашата грижлива природа. Можеби ќе најдете радост во создавањето топла и пријатна атмосфера дома.

Лав (23 јули – 22 август): Вашата харизма е на врвот, Лав. Користете ја вашата магнетна личност во ваша корист, без разлика дали сте на работа или во вашиот личен живот. Другите се привлечени од вашата енергија.

Девица (23.08 – 22.09): Фокусирајте се на деталите и организацијата денес, Девица. Одлично време е да се справите со задачи кои бараат прецизност. Вашето внимание на пофините точки ќе се исплати.

Вага (23.09 – 22.10): Барајте рамнотежа и хармонија во вашите врски, Вага. Поминете време со саканите и уживајте во убавината на светот околу вас. Ќе блесне вашата благодат и дипломатија.

Скорпија (23.10 – 21.11): Денес се чувствувате интензивно и страсно, Шкорпија. Канирајте ја оваа енергија во вашите определби, без разлика дали се тие лични или професионални. Вашата решеност е вашата сила.

Стрелец (22.11 – 21.12.): Авантурата е повик, Стрелец. Истражувајте нови хоризонти и прифатете ги промените. Тоа е ден за преземање ризици и проширување на вашите хоризонти.

Јарец (22.12 – 19.01): Вашата практичност и дисциплина се ваши сојузници денес, Јарце. Фокусирајте се на вашите долгорочни цели и правете постојан напредок. Вашата напорна работа ќе донесе награди.

Водолија (20.01 – 18.02): Прегрнете ја вашата индивидуалност, Водолија. Не плашете се да ги изразите вашите уникатни идеи и перспективи. Вашето иновативно размислување ќе биде ценето.

Риби (19.02 – 20.03): Вашата интуиција е силна денес, Риби. Верувајте им на вашите внатрешни чувства и дозволете вашата креативност да тече. Тоа е ден за уметнички и духовни определби.

ПОПУЛАРНО НА ИНТЕРНЕТ...

1.

ДРЖАВАТА ДЕЛИ ПОМОШ: По 3000 денари месечно за пензионерите кои земаат најниски пензии – пари секој месец ќе им стигаат и на учениците и студентите

2.

АХВ: Се повлекува негазирана флаширана вода, не е безбедна за пиење!

3.

Ескорт дамите открија како изгледа платената интимна врска: „Често доживувам оргазам со спонзори“