4.8 C
Скопје
10. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Се обидел да силува 35-годишна жена: Драма во скопски Аеродром

35-годишна жена пријавила во полиција дека едно лице се обидело да ја силува во скопски Аеродром.

Имено, синоќа околу 22 часот во СВР Скопје 35-годишната жена пријавила дека околу 21.45 часот на подрачјето на Аеродром во објект на правно лице едно лице се обидело да изврши обљуба врз неа, но не успеало.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираа надлежните.