4.8 C
Скопје
10. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Приведен криумчар на мигранти, пронајдени пет лица од Сирија

Земјотрес со јачина од 4,3 степени според Рихтеровата скала ја погоди северна Италија.

Земјотресот се случил во 15:45 часот по локално време.

Според првите информации, земјотресот бил на 54 километри од Верона, а е регистриран на длабочина од 8 километри.